O nás...

Mateřská škola Černá Hora sídlí v rekonstruovaném objektu tzv. Zámečku. Od 1. září 2016 má mateřská škola již čtyři třídy.

Ve třídách MEDVÍDCI, SLUNÍČKA, MOTÝLCI a RYBIČKY jsou věkově smíšené skupiny dětí.

Všechny čtyři třídy jsou vybaveny moderním nábytkem a různým tělovýchovným zařízením (ribstole, švédská bedna, lavičky, trampolína, žíněnky, přelézací mosty apod.).

V každé třídě je dostatek hraček, stavebnic a didaktických pomůcek.

Mateřská škola má k dispozici vybavenou zahradu - hřiště s dřevěnými herními prvky, věží se skluzavkou, houpačkou, vláčkem s prolézačkou, altánkem a chatkou na hračky a dětská vozítka. Součástí zahrady jsou i dvě kruhová pískoviště a k odpočinku slouží lavičky a altánek. Na volných zatravěných plochách mají děti dostatečnou možnost se vyběhat a vyhrát si. Část zahrady je vydlážděna zámkovou dlažbou a využívá se většinou k jízdě na dětských vozítkách.

Pracujeme podle školního vzdělávacího programu "S písničkou objevujeme svět" s jehož plným zněním se mohou rodiče seznámit na nástěnce v šatnách.

O děti pečuje paní ředitelka, sedm kvalifikovaných učitelek, jedna školní asistentka, dvě provozní zaměstnankyně a dvě paní kuchařky.
Okolí naší školky umožňuje vycházky do blízkého prostředí lesa, na několik hřišť a lesoparku pod Pasekou. Tyto lokality umožňují dostatek podnětů pro spontánní hry a činnosti, ale i přírodní, estetické a ekologické aktivity v souladu se zaměřením naší školy.

Budova a školní zahrada

1 | 2 | 3 | 4 >>