Co jsme prožili

20. 6. 2018 - Pasování předškoláčku

Ve středu 20. 6. 2018 se v naší školce uskutečnilo pasování předškoláků na školáky. Divadlo Koráb si připravilo odpolední program pro rodiče s dětmi, tančili jsme, zpívali, sledovali představení, smáli jsme se a veselili. Poté přišla vážnější část odpoledne, kdy předškoláci složili zkoušku, při které se ukázalo, zda už mohou jít do školy. Všichni naštěstí uspěli a my jsme si oddychli. Poté přísahali, že budou pylnými žáky a na závěr byli pasování na školáky a paníředitelka všem předala knihu o zvířátkách v pomínku na školku. Toto příjemné odpoledne si všichni moc užili.

8. 6. 2018 - Školní výlet 

V pátek 8. června jsme společně prožili výlet v dětském centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Přijely pro nás ke školce dva autobusy a už jsme vyjeli na cestu. Vypadalo to, že počací nám moc nepřeje, ale déšť naštěstí ustal a celé dopoledne bylo moc příjemně. Nebylo nám ani teplo, ani zima, cítili jsme se zkrátka tak akorát. Akorát na to, abychom si po příjezdu vychutnali svačinku na čerstvém vzduchu a rozdělili se do tří skupin. Pání průvodci nás provedli postupně celým areálem. Navštívili jsme Panský dvůr, Horáckou vesnici, farmu i jízdárnu, kde jsme se všichni postupně mohli svézt na koních. Po projití areálu jsme si pohráli na krtčí hromadě, kde jsou skluzavky a tunely, a také na dětském hřišti. Ve školce pro nás mezitím naše hodné paní kuchařky napekly výborné tvarohové buchty, které byly sladkou tečkou tohoto výletního dne.

1. 6. 2018 - DEN DĚTÍ

V pátek 1. června byl významný den. Mezinárodní den dětí. Paní učitelky si pro děti připravily různé soutěže na zahradě a děti za splněnou soutěž obdržely razítko nakartičku se svým jménem. Na závěr jsme si za odměnu slízali společně výborné meruňkové nanuky, které nám koupila paní ředitelka.

30. 5. 2018 - Pohádkový zámek Lysice - výlet s předškoláky

Ve středu 30. května jeli předškoláci na výlet do Lysic na zámek. Prohlídka zámku byla spojena s pohádkovými postavičkami. Provázel nás princ. Postavy na nás čekaly v různých místnostech a děti poznávaly, co je to za pohádkovou bytost a pověděly jí děj pohádky.  Děti měli za úkol hledat v místnostech tajné dveře a spočítat kolik jich bylo celkem. Na závěr měli děti představení s rytířem, který šermoval proti loupežníkovi. Dětem se na zámku v Lysicích líbilo. Poděkovali a už jsme se všichni těšili na zmrzlinu, která pro nás byla příjemným zakončením výletu.

 • 24. 5. 2018 - POLICIE ve školce
Do školky za námi přijeli policajti. Nejprve jsme si povídali se dvěmi sympatickými policistky v sále Zámečku, naučili jsme se, jak se chodí přes přechod pro chodce, aby to bylo bezpečné. Poté jsme se přesunuli ven, kde jsme si prohlédli policejní auta s panem policajtem a dokonce jsme se mohli i do auta posadit, vyzkoušet si pouta a vesty.
 • 2. 5. 2018 - Divadlo Kouzelná školka
Ve středu nás navštívil pán se svým představením Kouzelná školka. 
 • 18. 4.2018 - Předškoláci v lese

            Ve středu 18. 4. 2018 čekal předškoláky poučná procházka lesem s panem lesníkem Lančou. Již od rána jsme se nemohli dočkat, až vyrazíme na cestu. Paní kuchařky nám připravily na malou svačinku jablíčka, a také limonádu na osvěžení. Již v 8:30 jsme šli do šatny, převléct si sportovní oblečení a vzít si batůžky. V 8:40 už jsme měli sraz před školkou a s paní učitelkami ze třídy Motýlci jsme společně vyrazili na cestu. Byl krásný den, sluníčko svítilo a my jsme v 9:00 došli na místo, kde už na nás čekal pan lesník se svou kolegyní. Sdělili nám krátké informace o tom, jak je důležité se v lese chovat, abychom nerušili zvířátka. Poté následovala naučná procházka lesem, kdy jsme se v krátkých procházkách dozvěděli zajímavé věci o lese, o stromech a o zvířátkách.Dorazili jsme až na kopec nad Černou Horu, kde je krásná vyhlídka a odpočinkové posezení. Tam jsme si dali svačinku a pití. Poté jsme si zahráli pár zajímavých her, třídili jsme obrázky zvířátek, poznávali ptáky, tvořili hnízda, a také si pohladili sovu a podívali se na živou poštolku, které sebou pan a paní přivezli. Na závěr jsme dostali nejen bonbóny, sešity do školy a tužky se znakem lesa, ale především pochvalu, že jsme šikovné a bystré děti. Rozloučili jsme se pozdravem lesníků a odcházeli do školky s úsměvem, plní zážitků a radosti.

 

 • 13. 4. 2018 - Exkurze v Lažánkách
V pátek jeli předškoláci na výlet do Lažánek k Mydlidědkovi. Dozvěděli se něco zajímavého o včelkách, prohlídli si i včelí královnu. Nakonec si vyrobili krásné voňavé mýdlo dle své fantazie a svíčku z včelího vosku. Výrobky si odvezli domů a na výletě se jim moc líbilo.
 • 12. 4. 2018 - Divadlo Mína a kouzelná babička
Divadlo Paravának k nám tentokrát přijelo s představením o holčičce Míně, která jela na prázdniny k babičce. Nemohli jet k moři, protože si tatínek zlomil nohu. U babičky prožívala kouzelné věci plné překvapení. Po utržení růže z ní vybafl čertík, který Míně vysvětlil, že květiny se netrhají a vzal ji sebou do světa kouzel. Nakonec se tatínek uzdravil dříve a stihli jet i k moři.
 • 21. 3. 2018 - Divadlo Koráb, Kašpárek a drak
Ve středu 21. března nás navštívilo divadlo Koráb s představením Kašpárek a drak. Pan divadelník měl sebou tentokrát i novou paní herečku a společně dětem zahráli divadlo plné kouzel, čar a magie. Seznámili jsme se s vážnou hudbou od Bedřicha Smetany, s princeznou, zlým černokněžníkem, kašpárek a v nepslední řadě také s hrůzostrašným drakem, kterému vycházel kouř z nozder. Děti si divadlo velice užily. 
 • 15. 2. 2018 - KARNEVAL
Karneval, to je bál, hleď, abys ho nezmeškal...
 
Nezmeškali jsme, jen jsme se nemohli dočkat. Vyráběli jsme celý týden masky, karnevalové ozdoby, klauny, učili se karnevalové básničky a písničky i veselé tanečky. 15. února to vypuklo! Místo dětí přisly do školky princezny, kovbojové, víly, beručky, motýlci, hasiči, spiderman, čertík a další pohádkové postavičky. Děti také měly radost z toho, že i paní učitelky si vzaly kostýmy. Po svačině jsme se sešli ve vyzdobeném sále Zámečku, a pak nastala ta pravá veselice. Taneční rej masek střídaly zábavné tanečky, hry a soutěže se sladkou odměnou. Nechyběla ani limonáda. Veselé karnevalové dopoledne jsme si všichni náramně užily.
 • 13. 2. 2018 - Divadlo Úsměv
V úterý 13. 2. nás navštštívilo divadlo úsměv s pohádkou Krakonošova rýma. I krakonoš může mít rýmu, pokud chodí málo oblékaný. Děti se také do divadla zapojovaly a radily Krakonošovy, co udělal špatně, že je nastydlý. Krakonošovi nakonec přispěchala na pomoc lesní víla ve svých krásných šatičkách. Tak se Krakonošovi snažila pomoci a postarat se o něj, že nakonec dostala rýmu ona sama. Naštěstí vše dobře dopadlo, všichni byli zdraví a my už víme, co je důležité dělat pro to, abychom nebyli nemocní.
 •  17. 1. 2018. - Divadlo Tetiny v kuchyni 
Ve středu 17. 1. 2018 nás navštívily paní Klotylda a Matylda se svým hodinovým představením Tetiny v kuchyni. Tetiny jsou velice legrační a dětem se moc líbily. Do svého vystoupení zapojovaly i nás, diváky a dokonce si k sobě ,,na pódium,, pozvaly i mnoho dětí. Procestovali jsme Českou republiku a dozvěděli se, jak ve kterém kraji vaří a mluví. Zjistili jsme, že králem zeleniny je brambora a zahráli jsme si také pohádku O Koblížkovi. Na závěr jsme všichni dostali samolepku s Klotyldou a Matyldou. Těšíme se se na jejich další návštěvu.
 • 5. 1. 2017 - Navštívili nás školáci
Po Vánocích k nám přišli na návstěvu naši kamarádi z 1. třídy a se svými paní učitelkami.Ukázali jsme jim, co máme ve školce nového, jaké hračky jsme dostali od Ježíška a společně jsme si všichni pohráli. Děti si měly možnost projít všechny třídy a paní učitelky si vzájemně sdělily své dojmy, pocity a novoroční přání. 
Bylo to moc příjemné dopoledne.
 • 13. 12. - Divadlo Večerníček

Dnes do školky přijeli divadlo Paravánek se svým představením Večerníček. Do divadla byly zapojeny i děti, jako důležití herci. První pohádka byla o čertovi a druhá o narození Ježíška.

 • 12. 12. - Sférické kino

Do naší školky přijelo sférické kino. Minulý termín byl zrušen a dnes se už kino opravdu uskutečnilo. Třídy se rozdělily na dvě skupiny. Jako první šli do kina Medvídci a Sluníčka a jako druzí Motýlci a Rybičky. Pohádka se odehrávala v mořském světě, děti se mohly položit na záda a na stromě nafouklého balonu sledovaly barevnou půlhodinovou pohádku. Nakonec děti dostaly od pána promítače otázky, které se týkaly toho, co se v pohádce odehrávalo.

 • 5. 12. 2017 - Mikuláš ve školce
Do naší školky zavítal Mikuláš s andílkem. Všechny třídy se sešly ve třídě Sluníčka a čekaly na přichod Mikuláše. Usylšeli jsme, jak cinkají řetězi čertů, ale Mikuláš nechal čerta za dveřmi, aby se děti nebály a protože tu jsou jen samé hodné děti. Děti společně zazpívali Mikulášovi tři písničky, které zpívaly i na rozsvícení vánočního stromečku. Potom děti od Mikuláše dostaly balíčky, slušně poděkovaly a na závěr zazpívaly ještě jednu vánoční písničku.
 • 14. 11. 2017 - Pohádka o podzimním drakovi
V úterý 14. 11. naši školku navštívilo Divadlo Úsměv se svým představením Pohádka o podzimním drakovi. V pohádce pejsek s kočičkou s pomocí dětí vyráběli a pouštěli draka, který měl dlouhý ocas s mašličkami. Ten mu ale vzala straka a lhala,ž e to není pravda. Nakonec se vše napravilo a my jsme se dozvěděli, že krást a lhát se nemá, že to není správné a kamarádi si to nedělají. Pohádka se dětem moc líbila a hojně a s radostí se do jejího děje zapojovaly.

  

 • 7. 11. 2017 - Zájezd do divadla v Blansku - Brouk Pytllík
V úterý 7. 11. 2017 jsme jeli na výlet do divadla v Blansku na představení Brouk Pytlík. Děti si užily cestu autobusem, veselou hudbu na divadle i pohádkový příběh o trampotách brouka Pytlíka.
 • 25. 10. 2017 - Den otevřených dvěří na ZŠ
Ve středu 25. 10. navštívili předškoláci s paní učitelkami Základní školu v Černé Hoře. Společně si prohlédli prostředí školy, seznámili se s paní učitelkami v prvních třídách a setkali se s kamarády ze školky, ze kterých jsou už nyní školáci.
 • 25. 10. 2017 - Screeningové vyšetření zraku
Ve středu, 25. 10. 2017 proběhlo v naší mateřské škole vyšetření zraku paní doktorkou Andreou Jeřábkovou. Zprávy z vyšetření Vám předají Vaše učitelky.
 • 24. 10. 2017 - Vánoční focení
Ve středu, 24. 10. se v naší školce uskutečnilo vánoční focení jednotlivě každého děťátka. Pan fotograf to s dětmi uměl, snažil se je rozesmívat, upravovat a ladit na vánoční atmosféru. Děti se fotily u vánočního pozadí, seděly na saních a okolo sebe měly dárečky. Fotografie si budete mocti zakoupit u Vašich učitelek. 
 • 4. 10. 2017 - Divadlo Magic revue
Ve středu 4. 10. nás navštívilo divadlo Magic revue. Manželé Kellnerovi nám předvedli své kouzelnické kousky, zapojili do svého představení také děti, kteří obdrželi kouzelnickou čepici a kartičku s fotkou pana Kellnera. Dětem se představení moc líbilo, protože bylo plné čar, kouzel, barevných věcí a zajímavých jevů.
 • 3. 10. 2017 - Návštěva knihovny

V úterý, 3. 10. předškoláci navštívili Černohorskou knihovnu. Některé děti knihovnu už znali z předešlých let, jiné chodí do knihovny s rodiči. Paní knihovnice (Marie Juncová) se dětem představila a hrou jim vysvětlila, že pod červenou barvičkou mají hledat knížky uřčené přímo pro ně. Paní Juncová nás vzala do posluchárny, kde se děti usadily do křesel a četla jim ukázky z knížek. Nejdříve přečetla básničky na téma podzim a společně si pověděli, o čem básničky byly. Dále jím dávala hádanky a děti se úkolu nadšeně ujaly. Při četbě z knížky Buřtík a Špejlička CESTA DO ŽATCE od Zdeňka Svěráka, děti dávaly pozor, a když paní knihovnice knížku dočetla, knížku si rozebrali podrobněji. Na závěr se děti mohli po knihovně rozhlédnout a samy si prohlížet knížky a časopisy. Dětem se návštěva velice líbila a paní Juncové slíbily, až budou chodit do školy, že budou pečliví čtenáři a do knihovny se určitě zastaví.

 

 • 19. 9. 2017 - Divadlo Šikulka

Naši mateřskou školu navštívilo v úterý 19. 9. divadlo Šikulka a odehrálo nám své tři pohádky o poslušnosti. Prní pohádka měla název Žárlivý tučňáček, druhá byla  O neposluišném Matýskovi a třetí Nepořádný medvídek. Děti si dokonce i zacvičily, zasmály se a všichni jsme poznali, jak důležité je, být poslušní.