Co jsme prožili

5.6. - Výlet do ZOO Vyškov

Ve středu se uskutečnil výlet do ZOO Vyškov pro všechny děti ze školky. Prošli jsme se kolem všech zvířátek, nasvačili se v přírodě, pohráli si na hřišti a navštívili hospodářský statek. Foto si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

28. a 29. května 2019 - Výlet na zámek do Lysic

Jako každý rok, tak i letos se předškoláci vydali na výlet linkovým autobusem na zámek do Lysic, kde je čekala nejen prohlídka zámku dorovázená pohádkovými postavičkami, ale i kopeček výborné zmrzliny na nádvoří zámku, a také procházka překrásnou zámeckou zahradou. Výlet jsme si moc užili. 

22. 5. 2019 - Divadlo Dračí zpívání

Ve středu 22. května se u nás ve školce uskutečnilo divadlo, které bylo plné krásné hudby, veselých zpěvů a tanečků. My děti jsme se do divadla zapojily také a svezli jsme se na sani.

30. 4. 2019 - Čarodějný rej

V úterý se místo dětí a paní učitelek sešly ve školce čarodějnice, kouzelnice, ježibaby a čarodějové. Celý den probíhal v tajemném čarodějnickém duchu. Vzhledem k nepříznivému počasí jsme bohužel nemohli jít na Prášilky pálit čarodějnici, jak bylo v plánu, ale den jsme si užili i tak. Ve třídách probíhaly různé soutěže, které si učitelky pro své děti připravily a na závěr všichni dostali sladkou odměnu - uřízlé prsty (upečené sušenky), což bylo pro děti velmi záživné a legrační.

29. 4. 2019 - Divadlo ve škole

Žáči Základní školy v Černé hoře si připravili divadelní představení O Popelce a Červená karkulka. Vystoupení se dětem moc líbilo a dětem ze školy ještě jednou moc děkujeme za pozvání.

24. 4. 2019 - Divadlo Jarní zahrádka

Pohádkový příběh divadla Úsměv o kytičkách na jarní zahrádce.

8. 4. 2019 - Planetárium Brno   

V pondělí 8. dubna se uskutečnil výlet pro předškoláky do Planetária do Brna, kde děti shlédly film Ptačí ostrov, vyzkoušeli si různé  pokusy ve venkovním okolí Planetária a zažili dopoledne plné zábavného učení a objevování.

4. a 5. 4. 2019 - Návštěva knihovny

Ve čtvrtek se šly do knihovny podívat třídy Rybičky a Motýlci, v pátek Medvídci a Sluníčka. V rámci měsíce knihy nám paní knihovnice nabídla dubnovou registraci zdarma, ukázala nám prostředí knihovny a přečetla pár úryvků ze zajímavých knih.

2. 4. 2019 - Předškoláci do školy

V úterý se předškoláci vydali do školy na návštěvu, ať ví, kam půjdou příští týden k zápisu. Prohlédli si prostředí, usedli do lavic a popovídali si s kamarády v prvních třídách, které si pamatují ze školky. Vyzkoušeli si, co to znamená, když zazvoní, co je to svačinová přestávka a jak probíhá vyučovací hodina. 

21. 3. 2019 - Divadlo Jaro s Veverkou Zrzečkou

Ve čtvrtek k nám zavítalo Maňáskové divadlo Olomouc s jarní pohádkou o zvířátkách.

20. 3. 2019 - Vynášení Moreny

První jarní den, na který jsme se všichni už moc těšili, jsme se rozhodli, že odeženeme zimu. Po domluvách jsme se rozhodli, že vytvoříme Morenu společně celá školka. Každá třída se na její tvorbě podílela jiným způsobem. Medvídci vytvořili tělo z klacků, Sluníčka hlavu, Motýlci oblečení a Rybičky doplňky. Vydali jsme se k řece Býkovce, kam jsme Morenu za doprovodu básničky vyhodili.

 ,,Zimo, zimo, táhni pryč! Nebo na Tě vezmu bič! 

Zatahám Tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy. 

Až se vrátíš nazpátek, svleču zimní kabátek.

6. 3. 2019 - Divadlo Perníková chaloupka

Ve středu k nám přijelo z Brna divadlo Koráb se svým legrančím představením Perníková chaloupka. Divadlo, do kterého byly zapojovány děti, jak jen to šlo, jsme si plně užili a moc se nám líbilo. 

5. 3. 2019 - KARNEVAL

V úterý 5. března jsme si ve školce užili celodenní legrácky v maskách. Dopoledne plné tance a legrácek ve třídě jsme završili společným karnevalem v sále Zámečku, kde jsme tančili, zpívali a hráli různé soutěže týmové i jednotlivců. Zábavný den jsme si moc užili.

27. 2. 2019- - Divadlo Sanry Riedlové - O zajíčkovi

V pohádce o zajíčkovi jsme si připomněli všechna zvířátka žijící v lese, na která jsme si hráli v předešlých dnech. Myslivec a jeho Myslivečka zvířátkům pomáhali se všemi nesnázemi a kamarádili se spolu v jejich lese.

23. 1. 2019 - Divadlo Úsměv - Jak se pejsek rozstonal

Pohádka o pejskovi, který nevěděl, jak se v zimě bránit proti nachlazení. A protože se málo oblékal, tak rychle nastydl. Děti a mkamarádka kočička mu společně poradili, jak se s nachlazením vypořádat a pomohli mu se uzdravit. Teď už pejsek ví, jak se o sebe v zimě starat.

12. 12. - 2018 Zima a Vánoce s Tetinami - Tetiny Klotylda a Matylda

Do školky zavítaly z Brna Tetiny, které jsou u dětí velmi oblíbené. Do jejich představení Zima Vánoce s Tetinami zapojily co nejvíce dětí, bavily i paní učitelky a zažili jsme společně kopec legrace a zábavy.

3. 12. 2018 - Rozsvícení vánočního stromečku

V neděli jsme se sešli na náměstí v Černé Hoře, kde jsme si společně zazpívali při příležitosti rozsvícení vánočního stromečku. Po písničkách a básničkách nás čekalo představení Spolku Lípa z Lipůvky a jejich čertovsko-mikulášská show.

20. 11. 2018 - Rytmická show

Do školky k nám zavítal pan se svými klávesami a předvedl nám rytmickou show. 

12. 11. 2018 - Divadlo Koráb - druhá skupina

V pondělí 12. 11. jely třídy Motýlci a Rybičky také do divadla Koráb. Tentokrát na představení Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Představení bylo samá legrace a děti si je moc užily.

7. 11. 2018 - Divadlo Koráb

Ve středu 7. 11. si třídy Medvídci a Sluníčka vyjely do Brna do divadla Koráb. Představení Budulínek jsme si moc užili a zájezd nám zpříjemnila sladká buchtička na svačinu. 

26. 10. 2018 - Předškoláci ve škole

V pátek 26. 10. jsme navštívili Základní školu v Černé Hoře v rámci DOD. Předškoláci zavítali do prvních tříd, kde navštívili své kamarády, měli možnost vidět, jak to ve vyučovací hodině chodí, společně si zazpívali a vyzkoušeli si, jak se sedí ve školních lavicích. Poté si prošli chodby školy a prostředí, které budou od nového školního roku navštěvovat.

17. 10. 2018 - Výchovné pohádky - Divadlo Šikulka

Ve středu 17. 10. nás navštívilo Divadlo Šikulka se sérií tří výchovných pohádek.

18. 9. 2018 - Divadlo Za zvířátky do pohádky

V úterý přijelo k nám do školky divadlo Barborka se svým vystoupením Za zvířátky do pohádky. Vystoupení obsahovalo čtyři krátké pohádky o zvířátkách. Společně jsme si zazpívali, naučili se novou básničku a dokonce si vyzkoušeli i znakovou řeč.