Co jsme prožili

21. 3. 2019 - Divadlo Jaro s Veverkou Zrzečkou

Ve čtvrtek k nám zavítalo Maňáskové divadlo Olomouc s jarní pohádkou o zvířátkách.

20. 3. 2019 - Vynášení Moreny

První jarní den, na který jsme se všichni už moc těšili, jsme se rozhodli, že odeženeme zimu. Po domluvách jsme se rozhodli, že vytvoříme Morenu společně celá školka. Každá třída se na její tvorbě podílela jiným způsobem. Medvídci vytvořili tělo z klacků, Sluníčka hlavu, Motýlci oblečení a Rybičky doplňky. Vydali jsme se k řece Býkovce, kam jsme Morenu za doprovodu básničky vyhodili.

,,Zimo, zimo, táhni pryč! Nebo na Tě vezmu bič!

Zatahám Tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy.

Až se vrátíš nazpátek, svleču zimní kabátek.

6. 3. 2019 - Divadlo Perníková chaloupka

Ve středu k nám přijelo z Brna divadlo Koráb se svým legrančím představením Perníková chaloupka. Divadlo, do kterého byly zapojovány děti, jak jen to šlo, jsme si plně užili a moc se nám líbilo.

5. 3. 2019 - KARNEVAL

V úterý 5. března jsme si ve školce užili celodenní legrácky v maskách. Dopoledne plné tance a legrácek ve třídě jsme završili společným karnevalem v sále Zámečku, kde jsme tančili, zpívali a hráli různé soutěže týmové i jednotlivců. Zábavný den jsme si moc užili.

27. 2. 2019- - Divadlo Sanry Riedlové - O zajíčkovi

V pohádce o zajíčkovi jsme si připomněli všechna zvířátka žijící v lese, na která jsme si hráli v předešlých dnech. Myslivec a jeho Myslivečka zvířátkům pomáhali se všemi nesnázemi a kamarádili se spolu v jejich lese.

23. 1. 2019 - Divadlo Úsměv - Jak se pejsek rozstonal

Pohádka o pejskovi, který nevěděl, jak se v zimě bránit proti nachlazení. A protože se málo oblékal, tak rychle nastydl. Děti a mkamarádka kočička mu společně poradili, jak se s nachlazením vypořádat a pomohli mu se uzdravit. Teď už pejsek ví, jak se o sebe v zimě starat.

12. 12. - 2018 Zima a Vánoce s Tetinami - Tetiny Klotylda a Matylda

Do školky zavítaly z Brna Tetiny, které jsou u dětí velmi oblíbené. Do jejich představení Zima Vánoce s Tetinami zapojily co nejvíce dětí, bavily i paní učitelky a zažili jsme společně kopec legrace a zábavy.

3. 12. 2018 - Rozsvícení vánočního stromečku

V neděli jsme se sešli na náměstí v Černé Hoře, kde jsme si společně zazpívali při příležitosti rozsvícení vánočního stromečku. Po písničkách a básničkách nás čekalo představení Spolku Lípa z Lipůvky a jejich čertovsko-mikulášská show.

20. 11. 2018 - Rytmická show

Do školky k nám zavítal pan se svými klávesami a předvedl nám rytmickou show.

12. 11. 2018 - Divadlo Koráb - druhá skupina

V pondělí 12. 11. jely třídy Motýlci a Rybičky také do divadla Koráb. Tentokrát na představení Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Představení bylo samá legrace a děti si je moc užily.

7. 11. 2018 - Divadlo Koráb

Ve středu 7. 11. si třídy Medvídci a Sluníčka vyjely do Brna do divadla Koráb. Představení Budulínek jsme si moc užili a zájezd nám zpříjemnila sladká buchtička na svačinu.

26. 10. 2018 - Předškoláci ve škole

V pátek 26. 10. jsme navštívili Základní školu v Černé Hoře v rámci DOD. Předškoláci zavítali do prvních tříd, kde navštívili své kamarády, měli možnost vidět, jak to ve vyučovací hodině chodí, společně si zazpívali a vyzkoušeli si, jak se sedí ve školních lavicích. Poté si prošli chodby školy a prostředí, které budou od nového školního roku navštěvovat.

17. 10. 2018 - Výchovné pohádky - Divadlo Šikulka

Ve středu 17. 10. nás navštívilo Divadlo Šikulka se sérií tří výchovných pohádek.

18. 9. 2018 - Divadlo Za zvířátky do pohádky

V úterý přijelo k nám do školky divadlo Barborka se svým vystoupením Za zvířátky do pohádky. Vystoupení obsahovalo čtyři krátké pohádky o zvířátkách. Společně jsme si zazpívali, naučili se novou básničku a dokonce si vyzkoušeli i znakovou řeč.