p.řed. Naděžda Blažková

p. uč. Bc. Anna Vrbková, Dis.

Kontakt: 799 990 371

Narozeniny

Celý týden byl plný narozeninových oslav. Společně jsme zpívali narozeninové písně, přáli jsme oslavencům vše nejlepší, děti dostaly narozenovou medaili a rozdali jsme si dobroty, které nám oslavenci přinesli.

Procházky v přírodě

Procházky do okolí mateřské školy nám umožňují pozorovat a vnímat všechny proměny přírody v ročních období, ale i jevy, rostliny, zvířata. Při procházkách pojmenováváme a poznáváme přírodu kolem nás. Sbíráme přírodní mateiály, ze kterých si děti staví různé domečky nebo si je odnášíme do školky k dalšímu tvoření či práci s nimi.

Lidské tělo

Tématem celých dvou týdnů bylo lidské tělo. Poznávání lidského těla je pro děti fascinujícím zážitkem. Společně jsme prozkoumávali tělo i z jiného úhlu, a to pomocí rentgenových snímků celé lidksé kostry. Ukázali jsme si orgány, svaly a kosti, které tvoří lidské tělo a taky zjistili, kde je najdeme a k čemu nám v těle slouží. Společně jsme si nakonec zahráli na doktory a jejich pacienty.

Jemná motorika

Jemná motorika se podílí na většině činností, které denně provádíme. Pro trénování jsme se u medvídků zaměřili na manipulaci s drobnými předměty – různé nasazování, vkládání, skládání, navlékání. Můžeme ji provázat i s kreativní činností, stříháním či trénováním některých sebeobslužných činností.

1 | 2 | 3 | 4 >>

Karneval

Celý týden se v medvídkách nesl ve znamení masopustu. Masopust je období veselí, legrace a hostin. Lidé si připravují masky a maškary, tancují a zpívají. O těchto tradicích masopustu jsme si s dětmi povídali. Vrcholem tohoto tématu byl náš karneval, na který se všechny děti moc těšily. Naše školka se tak proměnila v říši pohádek. Tancovala nám tu různá zvířátka, princezny, rytíři, piráti, policisté a mnoho dalších veselých postaviček. Kromě tancování děti hrály hry, soutěžily a proběhla i promenáda v maskách. Děti jenom zářily a všichni jsme si společně užili spoustu zábavy. Bylo to přesně takové, jako to má o masopustním veselí být. Všem rodičům děkujeme za přípravu krásných masek.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Návštěva kostela

Začátkem nového roku jsme se vydali na návštěvu místního kostela sv. Vavřince, kde nás přivítala kostelnice paní Kreutzerová. Měli jsme možnost prohlédnout si betlém, výzdobu celého kostela, povídali jsme si o narození Ježíška, o svátku Tří králů a o tom, jaké dary Ježíškovi přinesli. Společně jsme si pak za doprovodu varhanů mohli zazpívat námi již známé koledy.

Čertovská a andělská školka

V ten čarovný čas v předvečer svátku svatého Mikuláše, se dějí věci. U nás ve školce tradičně probíhá čertovská a andělská školka. Někdy je to více čertovské a někdy více andělské. Letos byly síly vyrovnány a v Medvídkách to řinčelo řetězi i zvonilo andělskými zvonečky. Hádali jsme jak poznáme čerta nebo andílka, když ho nevidíme. Vymýšleli jsme různé čertovské obličeje. Ale stejně jsme se ze všeho nejvíce těšili na Mikuláše, zda k nám do školky zase po roce najde cestu. Mikuláš přišel s andílkem a s pěkně divokými čerty, kteří sice zůstali za dveřmi, ale bylo je slyšet po celé školce. Ti nejodvážnější z dětí řekli Mikuláši své naučené básničky a společně jsme mu zazpívali vánoční písničky. Mikuláš s andělem děti pochválili a předali jim zdravé a sladké dobroty.

1 | 2 | 3 | 4 >>

První sníh

První sníh, to je prostě paráda! Dospělákům často tvoří vrásky na čele, ale pro nás děti, je to prostě zázrak, nádhera, radost, něco, čeho se nemůžeme jen tak nabažit. A tak, když můžeme skotačit ve sněhu, koulovat se, nabírat a vyhazovat sníh do výšky, dělat andílky, válet obří sněhové koule, a při tom být celí od sněhu, tak to je ta největší zábava.

1 | 2 | 3 >>