p.řed. Naděžda Blažková

p. uč. Bc. Anna Vrbková, Dis.

Kontakt: 799 990 371

Čarodějná stezka

V úterý 30.4.2024 jsme měli ve školce připravenou Čarodějnou stezku. Jednotlivá stanoviště a úkoly byly připraveny kolem naší školky. Vařili jsme čarodějné lektvary, létali na koštěti, hledali co do řady nepatří a dokonce jsme hledali i několik schovaných čarodějnic. Poslední úkol bylo projít skrz pavoučí síť a nevzbudit u toho spícího pavouka. Vše jsme společnými silami zvládli, i když projít kolem pavouka bylo pro některé z nás pořádná zkouška odvahy. Nakonec jsme našli i čarodějný poklad a získali sladkou odměnu a čarodějnické diplomy.

1 | 2 | 3 >>

Městys Černá Hora - místo kde bydlím

Poznáváme náš Městys, místo kde bydlíme, žijeme, chodíme do školky, chodíme nakupovat...

Povídali jsme si o důležitých budovách v našem Městysu a k čemu tyto budovy slouží. Prošli jsme si blízké i vzdálenější okolí mateřské školy, vytvářeli jsme společně mapu Černé Hory a hráli si s ní. Také jsme vytvářeli domy z různého pracovního a výtvarného materiálu, stavěli jsme domy z krychlí a porovnávali jejich výšky.

1 | 2 | 3 >>

Těšíme se do školy

Téma ŠKOLA bylo zajímavé nejen pro předškoláky, ale i pro mladší kamarády. Povídali jsme si co děti všechno ve škole čeká. Naši nejstarší, předškoláci se pravidelně připravují do školy prací s písankou, ale i dalšími aktivitami. Nejzábavnější je v posledních dnech práce na interaktivní tabuli, která připomíná skutečnou velkou školní tabuli, takže si děti opravdu připadají jako ve škole. A nutno říci, že se do školy všichni opravdu moc těší.

Březen - návštěva knihovny

Březen je měsíc knihy. My ve školce si čteme knížky a pohádky každý den, ale návštěva knihovny, to je něco úplně jiného. Se zaujetím jsme poslouchali knihovnici paní Juncovou, jak nám vypráví o uspořádání knížek v knihovně, a že půjčovat knížky si chodí malé děti, ale i babičky a dědečkové. Vyslechli jsme si příběh o víle Jasmínce a skřítkovi Vendelínovi a knížku jsme si dokonce půjčili do školky. Musíme totiž zjistit jak to bylo s Jasmínkou a s Vendelínem dál.

Narozeniny

Celý týden byl plný narozeninových oslav. Společně jsme zpívali narozeninové písně, přáli jsme oslavencům vše nejlepší, děti dostaly narozenovou medaili a rozdali jsme si dobroty, které nám oslavenci přinesli.

Procházky v přírodě

Procházky do okolí mateřské školy nám umožňují pozorovat a vnímat všechny proměny přírody v ročních období, ale i jevy, rostliny, zvířata. Při procházkách pojmenováváme a poznáváme přírodu kolem nás. Sbíráme přírodní mateiály, ze kterých si děti staví různé domečky nebo si je odnášíme do školky k dalšímu tvoření či práci s nimi.

Lidské tělo

Tématem celých dvou týdnů bylo lidské tělo. Poznávání lidského těla je pro děti fascinujícím zážitkem. Společně jsme prozkoumávali tělo i z jiného úhlu, a to pomocí rentgenových snímků celé lidksé kostry. Ukázali jsme si orgány, svaly a kosti, které tvoří lidské tělo a taky zjistili, kde je najdeme a k čemu nám v těle slouží. Společně jsme si nakonec zahráli na doktory a jejich pacienty.

Jemná motorika

Jemná motorika se podílí na většině činností, které denně provádíme. Pro trénování jsme se u medvídků zaměřili na manipulaci s drobnými předměty – různé nasazování, vkládání, skládání, navlékání. Můžeme ji provázat i s kreativní činností, stříháním či trénováním některých sebeobslužných činností.

1 | 2 | 3 | 4 >>