p.uč. Bc. Anna Vrbková, Dis.

p.uč. Bc. Lucie Svánovská

Kontakt: 799 990 288

MÍSTO KDE BYDLÍME - ČERNÁ HORA

Společně na procházkách jsme poznávali známá místa v Černé Hoře, povídali jsme si o nich, skládali a tvořili z různých materiálů a dokonce jsme společně vytvořili naši vlastní mapu Černé Hory.

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Pálení čarodějnic jsme si opravdu užili, stavěli jsme hranici z různých stavebnic. Skládali jsme pavučiny z dřívek i z gumiček na geoboardech. Dokonce jsme společně vymysleli a připravili kešku pro mladší kamarády, kteří s námi zatím nemohou chodit do školky. Ale nejvíce jsme si určitě užili samotné pálení. Vyrobili jsme si papírové čarodějnice a kdo chtěl, mohl jí spálit na opravdové hranici. Nakonec jsme opékali maršmelouny a měli jsme se opravdu báječně.

MÁME RÁDI ZVÍŘATA ...

1 | 2 | 3 >>

UKLIĎME ČESKO

Společně s výzvou Spolku pro Černou Horu jsme se zapojili do projektu Ukliďme Česko - ukliďme si Černou Horu.

PŘEDŠKOLÁCI VE ŠKOLCE

Protože zatím můžou chodit do školky jen předškoláci, přizpůsobujeme aktivity a činnosti předškolní přípravě, ale také si užíváme, že můžeme být zase spolu ve školce.

MÁME RÁDI POHÁDKY - ČERVENÁ KARKULKA

O tom, že děti pohádky milují, není pochyb. A my jsme si tentokrát společně užili a prožili pohádku O červené Karkulce. Četli jsme si, povídali si společně pohádku pomocí krásně ilustrovaných obrázků. Vyráběli jsme zlého vlka i malovali červenou Karkulku v lese. Zpívali jsme písničku Červená Karkulka od Svěráka a Uhlíře a hráli jsme divadlo s maňásky. Opravdu jsme si to pohádkově užili.

1 | 2 | 3 >>

MOTÝLCI V ÚNORU

V únoru jsme se stále věnovali zvířátkům a ptáčkům a jejich péči přes zimu. Povídali jsme si kdo přes zimu spí, nebo odlétá do teplých krajin, ale především o těch zvířatech a ptácích, které můžeme i přes zimu potkat v lese. Užívali jsme si procházky přírodou a samozřejmě také poslední zbytky sněhu a klouzaček, ze kterých jsme měli vždycky velkou radost.

MOTÝLCI V LEDNU

Motýlci si v lednu hodně hráli s novými hračkami, a také se sněhem, který nám alespoň chvíli vydržel. Také jsme si povídali o ptáčcích v zimě, měli jsme pro děti připravené různé hry s ptáčky a pro předškoláky ptačí pracovní listy. Zpívali jsme si písničky o ptáčcích v zimě, a také jsme si vyzkoušeli jak si můžou společně zatancovat vrabec a sýkorka. Podle principů Hejného matematiky jsme vytvářeli jednoduché ptáčky kosáčky z papíru. Ale hlavně jsme připravovali krmítka pro ptáčky z tuku a slunečnicových semínek. Visí nám přímo před okny naší třídy a můžeme tak pozorovat jestli na ně ptáčci létají.

ZIMNÍ RADOVÁNKY

Užíváme si sněhu a jezdíme na lopatách z kopce.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

MY TŘI KRÁLOVÉ JDEME K VÁM ... návštěva místního kostela, rozhovory o betlémě, svaté rodině a třech králích.

HURÁ SNÍH :-) :-) :-)

PEČEME VÁNOČKU

V pátek před Vánočními svátky byla nálada v Motýlkách opravdu vánoční. Zpěv koled, rozhovory o tom jak to probíhá u dětí doma a hlavně pečení vánoček. Spoustu těsta a ještě více odhodlání a chuť si vyzkoušet jak se vlastně plete vánočka. Posuďte sami jak se nám dařila práce i ochutnávání :-)))

VÁNOČNÍ NADÍLKA

Toho dne byl adventní úkol "buď trpělivý". Děti zvládli vydržet a počkat na všechny kamarády i druhou paní učitelku a společně jsme zazpívali u stromečku všechny známé koledy a pak začalo to pravé rozbalování dárečků. Máme ve školce opravdu krásné nové hračky. Ježíšku děkujeme!

BETLÉM

"Jé paní učitelko, když tu máme tolik lega, tak z toho můžeme postavit betlém"  ... podívejte jak se jim povedl.