p.uč. Bc. Anna Vrbková, Dis.

p.uč. Bc. Lucie Svánovská

Kontakt: 799 990 288

MOTÝLCI V LEDNU

Motýlci si v lednu hodně hráli s novými hračkami, a také se sněhem, který nám alespoň chvíli vydržel. Také jsme si povídali o ptáčcích v zimě, měli jsme pro děti připravené různé hry s ptáčky a pro předškoláky ptačí pracovní listy. Zpívali jsme si písničky o ptáčcích v zimě, a také jsme si vyzkoušeli jak si můžou společně zatancovat vrabec a sýkorka. Podle principů Hejného matematiky jsme vytvářeli jednoduché ptáčky kosáčky z papíru. Ale hlavně jsme připravovali krmítka pro ptáčky z tuku a slunečnicových semínek. Visí nám přímo před okny naší třídy a můžeme tak pozorovat jestli na ně ptáčci létají.

ZIMNÍ RADOVÁNKY

Užíváme si sněhu a jezdíme na lopatách z kopce.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

MY TŘI KRÁLOVÉ JDEME K VÁM ... návštěva místního kostela, rozhovory o betlémě, svaté rodině a třech králích.

HURÁ SNÍH :-) :-) :-)

1 | 2 | 3 | 4 >>

PEČEME VÁNOČKU

V pátek před Vánočními svátky byla nálada v Motýlkách opravdu vánoční. Zpěv koled, rozhovory o tom jak to probíhá u dětí doma a hlavně pečení vánoček. Spoustu těsta a ještě více odhodlání a chuť si vyzkoušet jak se vlastně plete vánočka. Posuďte sami jak se nám dařila práce i ochutnávání :-)))

VÁNOČNÍ NADÍLKA

Toho dne byl adventní úkol "buď trpělivý". Děti zvládli vydržet a počkat na všechny kamarády i druhou paní učitelku a společně jsme zazpívali u stromečku všechny známé koledy a pak začalo to pravé rozbalování dárečků. Máme ve školce opravdu krásné nové hračky. Ježíšku děkujeme!

1 | 2 | 3 | 4 >>

BETLÉM

"Jé paní učitelko, když tu máme tolik lega, tak z toho můžeme postavit betlém"  ... podívejte jak se jim povedl.

PROSINEC U MOTÝLKŮ

Prosinec u Motýlků byl plný zpěvu koled, adventního a vánočního tvoření, také plný pohádek, rozhovorů o adventních úkolech a hlavně těšení se na Ježíška. Do vánočního tvoření jsme zakomponovali také Hejného matematiku, takže jsme porovnávali který proužek papíru je nejkratší a který nejdelší a potom jsme je skládali od nejdelšího po nejkratší. To stejné jsme dělali i s klacíky a vždy nám vznikly krásné vánoční stromečky :-) Dokonce jsme pozorovali i sníh a co se s ním v teple stane.

ČERTOVSKÁ ŠKOLKA PÁTEK 4.12.2020

Na Čertovskou školku jsme nepodcenili ani přípravu. Vytvářeli jsme zamazané čertíky na výzdobu do šatny a to nás opravdu hodně bavilo, protože jsme od uhlů, kerými jsme malovali byli opravdu černí jako čertíci. Soutěž o nejdelší čertovský řetez byla také zábava. Potom jsme porovnávali který je nejdelší a který nejkratší a moc jsme se u toho nasmáli. V den D jsme přišli všichni do školky převlečení za čertíky nebo andílky. Hned u vchodu do šatny děti čekal úkol namalovat s rodiči čertíka. Ve třídě pak čertíci řádili, ale andílci se také nenechali zahanbit. Společně jsme vařili čertovský guláš, barevnou polévku, poznávali jsme kdo je schovaný pod dekou (koho odnesl čert), malovali jsme se zavázanýma očima a hráli na pekelné a andělské sochy. Závěrem nechyběla ani módní přehlídka a společné focení. Čertovskou školku jsme si všichni moc užili.

ADVENTNÍ VÝZDOBA V ČERNÉ HOŘE

Při našich procházkách Černou Horou teď v adventním období pozorujeme adventní výzdobu a u stromečku a nově vyzdobené kašny jsme se museli vyfotit, jak moc se nám to líbí.